Sud BiH osudio dvije osobe

Za ubojstvo policijskog načelnika u BiH 63 godine zatvora

15.12.2025.
u 12:26

Načelnik Sektora kriminalističke policije prijedorske Policijske uprave Radenko Bašić ubijen je 2022. godine iz vatrenog oružja u prijedorskom naselju Pećani

Za ubojstvo policijskog načelnika u Republici Srpskoj, Sud BiH osudio je dvije osobe na ukupno 63 godine. Sud Bosne i Hercegovine osudio je Aleksandra Miljatovića na 34 godine zatvora za ubojstvo načelnika Sektora kriminalističke policije Policijske uprave Prijedor Radenka Bašića.

Osuđen je i Dalibor Railić kao nalogodavac ubojstva na 29 godina, piše portal klix.ba. Ovo je prvostupanjska presuda na koju je moguće uložiti žalbu. Prije same presude pripadnici Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske izašli su na ulice u brojnim gradovima. Policajci su zaustavili vozila i upalili rotacijska svjetla u znak sjećanja na načelnika prijedorske policije. Ovim činom, policajci su odali počast ubijenom kolegi.

Načelnik Sektora kriminalističke policije prijedorske Policijske uprave Radenko Bašić ubijen je 2022. godine iz vatrenog oružja u prijedorskom naselju Pećani. Ubojica mu je ispalio metak u potiljak glave iz neposredne blizine, što je kasnije potvrdila obdukcija. Ubojica je koristio prigušivač zbog čega mještani nisu čuli pucanj. Bašić je ubijen u 6:50 sati kada je krenuo na posao u Policijsku upravu Prijedor. Nakon ubojstva, policija je blokirala cijeli Prijedor i privedeno je više osoba.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata