banja luka

U KPZ Tunjice zatvorenici imaju bazen

KPZ Tunjice
Foto: EuroBlic/RAS Srbija
23.07.2016.
u 20:49

Zatvori su zamišljeni kao mjesto na kojem će se rehabilitira netko tko se ogrešio o zakon kako bi se mogao vratiti na slobodu uz minimalnu mogućnost počinjenja novog krivičnog dela.

Visoki zidovi, žica, blindirana vrata, kretanje pod budnim okom stražara, samo su neki od elemenata koji djeluju preventivno na „usijane glave“, kojima bi mogao pasti na pamet pokušaj bijega, piše EuroBlic. 

Slično je u KPZ Tunjice u Banja Luci, ali ovaj zatvor se ipak po mnogo čemu razlikuje od drugih. Zatvorenici koji zaista žele iskoristiti ponuđeno pravo na drugu šansu brzo dobivaju bolji tretman, a on se ogleda, naprimer, u korištenju teretane ili dužeg vremena u društvu supruge.

Tijekom ovih vrućih dana zatvorenici, kada nisu na „radnoj terapiji“, mogu koristit i bazen. Tako je bilo i danas.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata