Zrinjski-Sheriff 0:0

1/14
06.07.2022.
u 19:38

Aktualni prvak BiH, Zrinjski, odigrao je utakmicu 1. pretkola Lige prvaka protiv moldavskog predstavnika Sheriffa iz Tiraspola.

Moldavci, koji su posljednjih godina postali poznat klub u Europi i koji su lani igrali skupnu fazu Lige prvaka (pobijedili Reala u Madridu), u Mostar su stigli u ulozi favorita, ali na terenu nisu pokazali da su kvalitetniji tim.

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta ove dosta tvrde i neizvjesne rovovske utakmice odigrane po veoma sparnom vremenu.
Ni nastavak utakmice nije donio pogotke, pa će plemići u Moldaviju putovati s rezultatom 0:0, koji daje kakve takve šanse bh. predstavniku na ovom teškom gostovanju.

Uzvrat je na programu 12. srpnja.

UPRAVO JE ODSVIRAN KRAJ SUSRETA U MOSTARU Zrinjski - Sheriff 0:0

90' Nikola Mandić je požutio.

90' Uskoro se očekuje kraj utakmice, najvjerojatnije nasčeka neriješen ishod.

90' Zrinjski je tim koja više želi pobjedu, no još uvijek večeras nismo vidjeli nijedan šut izravno u okvir gola.

90' Malekinušić mijenja Tičinovića. A igrat će se čak 9 minuta nadoknade

87' Kyabou žestoko starta nad Bilbijom i Maresca mu pokazuje žuti karton.

82' Badolo šutira silovito, ali na sreću pored gola.

80' Tražili su plemići prekršaj na ivici kaznenog prostora, ali se suci nisu oglasili

78' Atiemwen je u igri, Outtara ide s terena.

74' Pernambuco ulazi umjesto Rasheeda. Ovo je prva izmjena gostujućeg tima. Nastavljen je meč.

73' Pauza za osvježenje

72' Umjesto Jukića ulazi Mandić, Zlomislić mijenja Savića, a Memija Bekića. Šef struke plemića Jakirović osjetio je kako njegovoj momčadi treba još svježine.

69' Žuti karton za Stjepana Radeljića.

68' Magdić izbacuje loptu van terena. Udarac iz kuta za Sheriff

66' Ouattara je krenuo na jednu loptu, ali Čondrić to kupi ispred njega.

62' Guedes prolazi pored Barišića, ali Čondrić lako kupi njegov centaršut.

60' Ouattara je napravio prekršaj nad Barišićem i dobio žuti karton, a javnu opomenu zbog prosvjeda dobija i Čondrić. Publika je burno reagirala jer je po svemu viđenom zaslužio i crveni

58' Bilbija je sjajno promijenio stranu, Jukić ulazi u sredinu, šutira i pogađa spoljni dio mreže.

55' Blaga inicijativa Zrinjskogi velika prigoda za njih ali je izostala bolja reakcija. Prošla je lopta kroz kazneni prostor Sheriffa, Jukić je zakasnio.

50' Yansane radi prekršaj na Ćuži i dobiva žuti karton, slobodan udarac iz dobre pozicije za Zrinjski. Solidan šut Nemanje Bilbije iz slobodnjaka pored gola Sheriffa

48' Bez uzbuđenja na otvaranju drugog poluvremena.

46' Prva izmjena Sergeja Jakirovića. Kamenar umjesto Sučića na terenu. .

46' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME
Sviran je kraj prvog poluvremena, bez golova u Mostaru. Zrinjski je bio za nijansu-dvije bolji.

45' Igraju se dvije minute sudijske nadoknade.

44' Rasheed je igrao rukom, lopta je za prvaka BiH.

43' Dva minuta do samog kraja prvog dijela. Sve su prilike kako ćemo na odmor otići bez viđenog pogotka.

40' Jukić je sada nagažen, ali brzo se podigao.

38' Ouattara ne može proći kraj Magdića, ponovno udarac iz kuta. Ali ništa od toga, Savić je odradio dobar posao.

37' Rasheed se našao u zaleđu.

35' Nova prigoda za Zrinjski, nedostajao je netko kako bi tu loptu smjestio u mrežu nakon poprilično nesigurne intervencije gostujućeg golmana.

34' Šut Jukića, blokiran. Novi udarac iz kuta.

34' Jukić ubacio na prvu stativu, vođa obrane Sheriffa Stjepan Radeljić (bivši junior Zrinjskoga) otklanja opasnost.

33' Jukić ubacuje, Kiki izbacuje. Udarac iz kuta za Plemiće, prvi danas.

32' Sad jedno kraće razdoblje bolje igre Zrinjskoga. Centaršut Ćorluke, Jukić ne dolazi do lopte, opasno je bilo pred golom Moldavaca.

30' Pola sata utakmice proteklo je u Mostaru, bez golova za sada. U velikim prilikama za sada je 1:0 za Zrinjski.

27' Nastavlja se utakmica u Mostaru.

25' Za sada najbolja šansa ovog susreta i jedina ozbiljnija, jeste ona Nemanje Bilbije u drugoj minuti. Sudac pokazao time out kako bi se igrači osvježili.

23' Golman gostiju Abalora lako kupi centaršut Bekića.

21' Magdić je prekinuo dobar napad Sheriffa, prvi udarac iz kuta na utakmici. Loše izveden

20' Ističe dvadeseti minut. Zrinjski je imao dva šuta, oba van okvira gola, a Moldavci s druge strane nisu uputili nijedan.

16' Tičinović puca, ali izrazito neprecizno

15' Lopta na drugu vratnicu iz slobodnog udarca, Radeljić nije to uspio vratiti u peterac i lopta je za Čondrića.

14' Savićev prekršaj na Badolou, prvi žuti karton na utakmici. Tribine su skočile na noge zbog u najmanju ruku smiješne odluke talijanskog suca

13' Iznimno agresivna igran Zrinjskoga, Sheriff za sada ništa ne može učiniti.

9' Prekršaj  Nemanje Bilbije nad golmanom moldavskog tima.

6' Centaršut Jukića, ali lopta je ipak kod golmana gostiju.

5' Obrana Zrinjskog lako rješava slabu inicijativu Sheriffa koji ima nešto veći posjed lopte.

2' Sjajna prigoda za Zrinjski već na samompočetku utakmice! Povratna lopta Ćorluke za Bilbiju koji je šutirao tik pored gola.

1' Počeo je meč! Sretno prvacima Bosne i Hercegovine, ekipi Zrinjskog!

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine imat će veliku podršku s tribina u ovom susretu. Ulaznice su rasprodane i očekuje se istinski spektakl.

Na prilasku stadionu je velika gužva. Tribine se polako pune, a tu je i dosta poznatih lica. Prema određenim informacijama na večerašnjem susretu se očekuje oko 6.000 navijača.

Zrinjski: Čondrić, Ćorluka, Magdić, Barišić, Bekić, Savić, Sučić, Tičinović, Jukić, Ćuže, Bilbija.

Sheriff: Abalora, Radeljić, Kiki, Kpozo, Guedes, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Ouattara, Rasheed.

Fabio Maresca je glavni arbitar, pomagat će mu Fabiano Preti i Davide Imperiale, dok je Simone Sozza četvrti sudac.