Učenik nije nadmašio učitelja: Tottenham i Chelsea odigrali 1:1

Jose Mourinho, Andre Villas-Boas (1)
Reuters/Pixsell
28.09.2013.
u 15:53

Devet minuta prije kraja utakmice Fernando Torres dobio je žuti, odnosno crveni karton, ali rezultat se do kraja nije mijenjao

Učenik je imao priliku pobijediti učitelja, ali ipak nije uspio u tome. Tottenham, kojeg vodi Andre Villas-Boas, je protiv Chelseaja vodio 1:0 sve do 75. minute, ali je onda John Terry spasio Mourinha i svojoj momčadi osigurao bod.

U derbiju šestog kola Premiershipa Tottenham je dočekao Chelsea, a utakmica je završila 1:1.

Domaća momčad povela je u 18 minuti. Nakon akcije Eriksena i Soldada, Sigurdsson je zabio za vodstvo. Taj rezultat bio je aktivan sve dok Terry nije izjednačio 15 minuta prije kraja susreta.

U 81. minuti Fernando Torres dobio je žuti, odnosno crveni karton, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Tottenham tako i dalje ne zna za pobjedu protiv Chelseaja kojeg nije pobijedio već 3,5 godina.

Spursi su ovom pobjedom, barem privremeno, izbili na vrh ljestvice sa 13 bodova, dok Chelsea sad ima 11 bodova.