Čilić izgubio od Querreya, SAD izjednačio na 2:2!

Reuters/Pixsell
16.09.2018.
u 14:43

Bio je ovo njihov sedmi meč, te prva pobjeda Amerikanca.

Marin Čilić nije uspio donijeti Hrvatskoj treći bod i plasman u finalu Davis kupa. Sam Querrey slavio je sa 6:7(2), 7:6(6), 6:3, 6:4 nakon tri sata i 13 minuta igre te donio SAD-u izjednačenje 2:2 u polufinalu.

Marin je dobio prvi set sa 7:6, pa bio na pragu drugog seta gdje je imao 6:1 u tie breaku. No, tada je stao, izgubio sedam poena u nizu, pa je Querrey dobio drugi set. U preostala dva seta Čilić se nije uspio vratiti na pravi put, što je Querrey znao iskoristiti te je dobio preostala dva seta.

Bio je ovo njihov sedmi meč, te prva pobjeda Amerikanca. Odluka o finalistu Davis kupa te protivniku Francuske past će u dvoboju Borne Ćorića i Frances Tiafoea.