Masters 1000

ATP Montreal: Zbog kiše tenisači četiri sata ostali u čekaonici, među njima i Čilić

03.08.2026.
u 22:10
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Snažna kiša, koje je već u nedjelju poremetila program na ATP Masters 1000 turniru u kanadskom Montrealu, u ponedjeljak je za četiri sata odgodila početak prvih mečeva. Umjesto u 11 sati po lokalnom vremenu (17 sati po srednjoeuropskom), tereni su osposobljeni za igranje četiri sata poslije predviđenog početka.

Među onima koji su ostali u čekaonici je bio i Marin Čilić (ATP - 85.), čiji je dvoboj prvog protiv japanskog kvalifikanta Shoa Shimabukura (ATP - 94.) trebao biti odigran već u nedjelju, ali su ga organizatori prebacili u program za ponedjeljak. U nedjelju su dovršena tek dva meča koja su bila na rasporedu: Knez Shang je svladao Paragvajca Valleja i izborio meč drugog kola protiv Rusa Rubljoa, a Španjolac Munar je bio bolji od Australca Hijikate pa će u drugom kolu igrati protiv Belgijca Blockxa.

Od nastupa u Montrealu odustali su Jannik Sinner i Novak Đoković, a nema ni ozlijeđenog Carlosa Alcaraza, pa su prvi i drugi nositelj turnira Nijemac Alexander Zverev i Kanađanin Felix Auger-Aliassime, treći i četvrti na aktualnoj pojedinačnoj ATP ljestvici. Sva 32 nositelja su slobodni u prvom kolu.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata