Preliminarni rezultati

Najnoviji rezultati SIP-a: Karan vodi sa 1,95 posto glasova

Siniša Karan
Fena
24.11.2025.
u 17:54

Obrađeno je 99,72 posto biračkih mjesta. Važećih listića je 98,21 posto, dok je izlaznost 34,84 posto.

Siniša Karan, kandidat Saveza nezavisnih socijaldemokrata za predsjednika RS, vodi za 1,95 posto ispred Branka Blanuše, kandidata Srpske demokratske stranke, na prijevremenim predsjedničkim izborima u Republici Srpskoj - posljednji su podaci Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine.

Preliminarni i nekompletni rezultati SIP BiH pokazuju da Karan ima 217.638 glasova ili 50,31 posto, a Blanuša 209.207 glasača ili 48,36 posto.

Obrađeno je 99,72 posto biračkih mjesta. Važećih listića je 98,21 posto, dok je izlaznost 34,84 posto. Na izbore nije izašlo 823.878 birača.

Na prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske pravo glasa je imalo 1.264.364 birača koji su održani jučer, 23. studenoga.

Srpa demokratska stranka najavila je da će od SIP-a tražiti da se ponove izbori u Zvorniku, Doboju i Laktašima "zbog velike krađe".

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata