Priča Giuseppea (53) iz Napulja započela je obećanjem teško bolesnoj supruzi, a pretvorila se u osobno svjedočanstvo o čudu. Nakon što je preživio rak u četvrtom stadiju, ovaj se talijanski trgovac ribom svake godine vraća u Hercegovinu kako bi zahvalio za darovani život.
Prije sedam godina život mu se potpuno promijenio kada mu se supruga teško razboljela i morala na operaciju. Prije ulaska u operacijsku salu, zamolila ga je da joj obeća da će je, ako sve prođe dobro, odvesti u Međugorje.
"Kada izađem iz operacijske sale, moraš me odvesti u Međugorje.", rekla mi je.
"To je bilo prije sedam godina i doista smo bili pozvani. Odveo sam je i evo, do danas, već sedam godina svake godine dolazim ovamo, štoviše, u jednoj godini sam došao čak dvaput. Prvi put kad sam došao u Međugorje, za mene je to bila nova
avantura, nova radost i toliko lijepih stvari, jer smo došli s pravom vjerom, Došli smo nas dvoje, ja i moja žena,
bez ikakve pratnje, sami smo kupili karte i došli. Bilo je to iskustvo u kojem smo potom ovdje pronašli ljude koji su nam pomogli shvatiti kako sve funkcionira, kako se penjati, kamo ići. Bilo je to predivno iskustvo jer smo došli bez ikakva prethodnog znanja. To je ono predivno u Međugorju. Kada dođeš ovamo, nađeš ljude koji su ti svi kao obitelj. Jer razgovaraš s nekim, razgovaraš čak i ako ne razumiješ jezik, ali ponekad važan je samo pogled. Kada sam se vratio kući, nakon što sam bio u Međugorju, puno toga se promijenilo, priča. "Kada sam se nakon boravka ovdje vratio kući, moja duša, moje srce, ne znam, postalo je čisto. Srce djeteta. To je ono najljepše"
Godinama kasnije, Giuseppeu je i samom dijagnosticiran rak u četvrtom stadiju.
U trenucima najveće patnje i neizvjesnosti, ponovno se vratio u Međugorje. Ono što je uslijedilo, zauvijek je transformiralo njegov život.
Giuseppe se danas svake godine vraća u Međugorje kako bi zahvalio Gospi na ozdravljenju i miru koje je tamo primio.
"Želim reći ljudima: Od Gospe Međugorske ništa ljepše nema..."
Poslušajte njegovo svjedočanstvo: