U BORBI ZA OPSTANAK

Željezničar slavio nakon preokreta kod GOŠK-a i došao do zlata vrijednih bodova

27.04.2024.
u 18:56

Al Jaber je nakon 133 dana bio u startnoj postavi, a povjerenje je iskoristio na najbolji način

Nogometaši Željezničara trijumfirali su na gostovanju kod GOŠK-a u 29. kolu Wwin lige BiH i došli do vrijednih bodova u borbi za opstanak (2:1).

Željezničar je prije gostovanja u Gabeli imao samo jednu pobjedu na gostujućim terenima. Nije danas krenulo najbolje za "Plave" jer je Dino Skorup u 6. minuti pogodio za vodstvo GOŠK-a.

Skorup se najbolje snašao nakon prekida i matirao Vedada Muftića. Radost domaćih trajala je 15 minuta, a poravnanje Željezničaru donio je Sulejman Krpić nakon dobre akcije u kojoj su sudjelovali Abdulmalik Al Jaber i Joseph Amoah.

Amer Hiroš je mogao donijeti preokret u 36. minuti, ali nije iskoristio zicer.

Al Jaber je danas konačno dobio priliku za igru, starter je bio nakon 133 dana, a ukazano povjerenje je iskoristio na najbolji način.

Na samom početku drugog dijela pogodio je za preokret i, ispostavit će se, zlata vrijednu pobjedu Željezničara. Mogao je tim s Grbavice i ranije ovjeriti trijumf, ali je Azur Mahmić pogodio prečku u 76. minuti meča.

Željezničar je nakon pobjede 8. na tabeli s 33 boda, mjesto ispod je GOŠK s bodom manje.

U sljedećem kolu "Plavi" dočekuju Tuzla City, dok će GOŠK na megdan Borcu.