veliko slavlje

Posušje slavilo na Tušnju i izborilo opstanak u Premijer ligi BiH

22.05.2022.
u 19:45

Nogometaši Tuzla Cityja poraženi su od Posušja na Tušnju u 32. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:2 (0:1).

Gosti iz Posušja za koje je utakmica u Tuzli bila od velike važnosti poveli su već u 2. minuti. Na asistenciju Lučića gol za vodstvo gostiju postigao je Vukoja.

Do poluvremena domaći su uspjeli uputiti samo jedan udarac ka golu dok su Posušaci iskontrolirali susret i sačuvali prednost.

U nastavku domaći su agilniji, a izjednačujući gol iz jedanesterca postigao je Krpić.

No, prvu pravu priliku imaju gosti. Leko je pogodio stativu u 70. minuti. Potom je i Vukoje stavio na muke golmana Fejzića, a kazna za neiskorištene prilike stigla je u 76. minuti kada je Krpić pogodio s bijele točke.

U samom finišu utakmice veliko slavlje gostiju. Loptu je centrirao Begić, a pogodio je Leko za pobjedu u sudskoj nadoknadi utakmice.

Tuzla City je drugoplasiran, a s pobjedom u Tuzli Posušje je i definitivno izborilo opstanak u Premijer ligi BiH.