Hrvatski biatlonac i nasljednik Jakova Faka osvojio zlatnu medalju na EP-u

Matija Legović
Privatna arhiva
11.02.2024.
u 18:57

'Novi Jakov Fak' oduševio je nastupom u poljskim Jakuszycama te osvojio naslov europskog prvaka

Mladi hrvatski biatlonac Matija Legović osvojio je zlatnu medalju u disciplini masovni start na Europskom prvenstvu za juniore koje se održava u poljskim Jakuszycama. Legović je s 4 promašaja slavio s 20 sekundi prednosti pred drugoplasiranim.

Ovaj rezultat odličan je uvod za iduće natjecanje, Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem je Legović prošle sezone osvojio srebro i broncu, a ove godine održava se u Estoniji od 23. veljače do 2. ožujka.

Nasljednik Jakova Faka također se okitio zlatom u ljetnom biatlonu koji se održao u kolovozu prošle godine u slovačkom mjestu Brezno - Osrblie.