Iz groba na seoskom groblju u Hrvaćanima kod Prnjavora lopovi su pokupili nakit i novac, a za nesvakidašnju pljačku su osumnjičeni Rade Radulović iz Banje Luke i Nevenko Todorović iz Laktaša. Grobnica je otvorena kao u kultnom filmu “Maratonci trče počasni krug”, ali nisu ukradeni mrtvački sanduci, nego je odnesen nakit i novac. Pušteni su da se brane sa slobode. - Do sada nikada nitko nije uradio nešto ovako morbidno. Grobnica koja je opljačkana pripada ženi koja je iz romske obitelji i koja je dugo vremena živjela u inozemstvu gdje joj je i sada obitelj. Nadamo se da više nikada neće ovako nešto ponoviti - kažu mještani. Ono što ih još dodatno zabrinjava je to što pretpostavljaju da je netko iz njihova sela lopovima rekao da u ovoj grobnici ima nešto vrijedno. - Sramota nas je da takav netko živi u našem selu. Čuo sam da su lopovi u noći prvo skinuli ploču, potom su razvalili drveni i metalni sanduk, a potom među ostacima tijela pronašli nakit i novac, objasnio je mještanin.
‘Maratonci’ iz groba Romkinje pokupili novac i zlatni nakit
Još nema komentara
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.