Dva muškarca uhićena su nakon što su na autocesti A1 u Hrvatskoj, unatoč pojačanom prometu, zaustavila vozila na zaustavnom traku te se najprije verbalno, a zatim i fizički sukobila, priopćila je karlovačka policija.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da su se 60-godišnjak i 34-godišnjak sukobili na području općine Netretić nakon što je između njih došlo do nesuglasica zbog načina vožnje. Policija ih tereti za narušavanje javnog reda i mira na osobito drzak i nepristojan način.
U pokušaju da spriječi daljnji sukob, iz vozila 34-godišnjaka izašla je 64-godišnja putnica te stala između dva muškarca kako bi ih razdvojila, no 60-godišnjak ju je odgurnuo, nakon čega je sve troje palo na zaustavni trak.
Svi sudionici događaja zadobili su lakše ozljede, priopćili su iz Policijske uprave karlovačke.
Policija je u optužnom prijedlogu zatražila da se obojici izrekne novčana kazna od najmanje 700 eura. Nadležni sud prihvatio je prijedlog, proglasio ih krivima i svakome izrekao novčanu kaznu od 700 eura.
Osim toga, zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama RH, obojici su uručene obavijesti o počinjenim prekršajima.