Među njima su i lusteri iz sedamdesetih godina prošlog stoljeća, koji su u posljednje vrijeme postali pravi hit na društvenim mrežama.
Nedavno su objavljene fotografije kultnih lustera iz jugoslavenskog razdoblja, što je izazvalo ogroman interes korisnika na Instagramu. Posebnu pažnju privukao je model Meblo Guzzini KSL s opalnom staklenom kuglom, dizajniran u futurističkom stilu.
Jedan korisnik je ispod fotografije napisao “Kada smo bili djeca, gledali smo ih i zamišljali da su leteći tanjuri.”
Zanimanje za ove lustere ne jenjava, mnogi ih žele za svoj dom ili kao kolekcionarski primjerak, piše N1. Na internetu se može pronaći nekoliko modela, a njihove cijene variraju od 70 do čak 300 ili više eura, što je za mnoge iznenađujuće. Međutim, među kolekcionarima i ljubiteljima retro namještaja ovakvi su proizvodi izuzetno cijenjeni.
Neki su primjerci dostupni i na eBayu, gdje se također prodaju po visokim cijenama.
Proizvodi iz bivše Jugoslavije i dalje potiču rasprave, dok ih jedni hvale zbog vrhunske kvalitete, drugi smatraju da ne mogu parirati zapadnim brendovima. Ipak, jedno je sigurno – popularnost jugoslavenskih proizvoda ne jenjava.