ZAGREB

Plenković: Deveti paket mjera pomoći vrijedan 175 milijuna eura

storyeditor/2022-12-08/plenkovic.jpg
16.09.2025.
u 13:22

Premijer Andrej Plenković najavio je utorka u uvodu sjednice Vlade da će donijeti deveti paket mjera za pomoć građanima i gospodarstvu, koji je vrijedan 175 milijuna eura, a osvrnuo se i na spremnost Hrvatske da u potpunosti preko Janafa opskrbi susjedne zemlje naftom.

"Danas usvajamo deveti paket mjera za zaštitu standarda građana i konkurentnosti gospodarstva, vrijedan ukupno 175 milijuna eura. Riječ je o naporu Vlade da pomažemo našim građanima, gospodarstvu i institucijama riješiti sve obveze koje su pred njima kada je riječ o troškovima energenata, uz ciljanu pomoć onima kojima je najpotrebnija", kazao je Plenković.

Između ostalog, naveo je da je sinoć gostovao na CNN-u u emisiji voditelja Richarda Questa, gdje se osvrnuo na energetske posljedice ruske agresije na Ukrajinu i na najave američkog predsjednika Donalda Trumpa, koji je pokazao spremnost uvođenja strožih sankcija Rusiji pod uvjetom da se europske zemlje prestanu opskrbljivati ruskom naftom i plinom.

"Hrvatska je spremna kapacitetima Janafa u potpunosti opskrbiti rafinerije nafte u Mađarskoj i Slovačkoj. Provedeni su zajednički testovi, i kapaciteti Janafa su takvi da apsolutno baš sve količine nafte koje su potrebne za naše susjedne zemlje možemo osigurati putem Jadranskog naftovoda i time osigurati i energetsku sigurnost i opskrbu plinom. Ta poruka je važna za stratešku ulogu Hrvatske u našem okruženju, a o toj temi razgovaramo i s europskim i s američkim partnerima", kazao je Plenković.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata