Načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić i ravnatelj Federalnog zavoda za mirovinsko i invalidsko osiguranje Halil Subašić potpisali su Sporazum o načinu isplate jednokratne novčane pomoći, u iznosu od po 70 KM, za umirovljenike s prebivalištem na području te općine.
Za realizaciju ove mjere Općina Novo Sarajevo osigurala je 400.000 KM. Pravo na jednokratnu pomoć ostvaruju umirovljenici s područja Novog Sarajeva koji primaju najnižu mirovinu u Federaciji BiH, odnosno mirovinu u rasponu od 434,62 KM do 666,76 KM, kao i korisnici koji ostvaruju isplatu razlike mirovine u skladu s člankom 82. Zakona o mirovinskom i invalidskom osiguranju.
Sporazumom je definiran način prijenosa novca Općine Novo Sarajevo Federalnom zavodu za MIO/PIO, koji će izvršiti isplatu pomoći krajnjim korisnicima.
Jednokratna novčana pomoć bit će isplaćena uz redovitu mirovinu za lipanj. Prema podacima Federalnog zavoda za MIO/PIO, ovom mjerom bit će obuhvaćeno oko 5.700 umirovljenika s područja općine Novo Sarajevo.
Općina Novo Sarajevo nastavlja provoditi mjere potpore socijalno osjetljivim kategorijama stanovništva s ciljem unapređenja kvalitete života građana i pomoći onima kojima je to najpotrebnije - priopćio je Odsjek za informiranje, odnose s javnošću i protokolarne poslove Općine Novo Sarajevo.