OCJENE IGRAČA

Kako su igrali? Jednom vatrenom dali smo čistu desetku, odigrao je velemajstorski

17.12.2022.
u 21:46

Oršiću smo dali najveću ocjenu, desetku. On je velemajstor, strijelac u 42. minuti, postigao jedan od najvažnijih pogodaka u povijesti vatrenih, i najveći gol svoje karijere

Kakva fešta na Khalifi, kakav neponovljiv hrvatski party u srcu arapske pustinje! Hrvatski nogometni reprezentativci, razigrani poput njihovih klinaca koji su se sjurili s tribina na travnjak Khalife, nikada nisu tako burno, srčano i glasno proslavili neku od svojih briljantnih, antologijskih pobjeda! Iz teške muke, nezamislive, nadljudske energetske potrošnje u sedam utakmica, nastao je još jedan rezultat za pamćenje, o kojemu će pričati generacije! A uz ovu blistavu i fascinantnu broncu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, evo vam još jedne, još dojmljivije i monumentalnije bronce: naime, od deset zemalja koje su osvajale medalje na svjetskim nogometnim prvenstvima od prvoga pojavljivanja Hrvatske na njemu 1998. godine, samo dvije imaju više medalja od Hrvatske: Francuska i Njemačka po četiri, Hrvatska tri! Hrvatska je, dakle, i po medaljama od 1998. treća na svijetu!

Evo kako smo ocijenili vatrene nakon pobjede nad Marokom (2:1).

Livaković 7.5 – siguran, smiren, pouzdan, obranio zicer En Nesyriu za potencijalnih 2:2

Stanišić 6.5 – debitant na SP-u, pa je bio pomalo rezerviran, impresioniran, što mu se ne može zamjeriti

Šutalo 7.5 – čvrst, moćan, smiren, autoritativan, dostojno zamijenio Lovrena

Gvardiol 8.5 – ponovno odličan, nepogrešiv, a onda za to i nagrađen prekrasnim pogotkom, prvijencem na SP-u, na njemu je bio i čisti nedosuđeni 11-erac

Perišić 7 – dodavač Gvardiolu kod pogotka, fantastično se prilagodio i podredio momčadi na poziciji lijevoga braniča

Modrić 7.5 – djelovao daleko od suparničkog gola, racionalno trošio energiju, pa stigao povući momčad, razigravati, ali i osiguravati prilaz našemu golu

Kovačić 6 – napadački uobičajeno rezerviran, bez prave inicijative, okomice, prodora, šuta, promašio dobru šansu u 86. minuti

Majer 6 – na desnome krilu teško može doći do izražaja njegova kreacija, maštovitost, potez; izvođač prekida za prvi gol, nespretni sudionik kod gola Marokanaca od 67.

Pašalić – premalo igrao za ocjenu

Kramarić 6 – napustio travnjak u suzama, ozlijeđen, a do ozljede odsječen, bez konkretnoga napadačkoga učinka

od 62. Vlašić – premalo igrao za ocjenu

Oršić 10 – velemajstor, strijelac u 42. minuti, postigao jedan od najvažnijih pogodaka u povijesti vatrenih, i najveći gol svoje karijere

od 90. Jakić – premalo igrao za ocjenu

Livaja 6 – pamtit će se samo da je dodao loptu strijelcu Oršiću u 42. minuti, nije došao do izražaja protiv čvrste obrane Maroka