Isplate kreću u svibnju

Gigant čije aute obožavaju bh. građani najavio isplatu bonusa unatoč krizi! Evo o kojoj se svoti radi

22.03.2026.
u 21:52

“U teškom vremenu restrukturiranja i neizvjesnosti, svi kolege rade na uspješnoj budućnosti Volkswagena s puno stručnosti, strasti i timskog duha”, rekao je izvršni direktor Thomas Schäfer

Njemački automobilski gigant Volkswagen nedavno je potvrdio kako će do 2030. ukinuti pedeset tisuća radnih mjesta. I dok mnogi strahuju za svoju budućnost, vodstvo VW-a je svojim zaposlenicima odlučilo prema kolektivnom ugovoru isplatiti bonus od 1.250 eura. Isplate će krenuti u svibnju.

“U teškom vremenu restrukturiranja i neizvjesnosti, svi kolege rade na uspješnoj budućnosti Volkswagena s puno stručnosti, strasti i timskog duha”, rekao je izvršni direktor Thomas Schäfer, prenosi Fenix magazin.

Volkswagen grupa prošli je tjedan objavila da je njezina dobit nakon oporezivanja pala za oko 44 posto, na 6,9 milijardi eura.

“Nevjerojatna predanost svih zaposlenika doprinosi dobrim rezultatima Volkswagena, a time i cijele grupe”, rekla je predsjednica radničkog vijeća Daniela Cavallo.

Stoga je logično da svi zaposlenici osjete korist, dodala je u svojoj poruci radnicima.

Izvori bliski radničkim vijećima navode da su zaposlenici i uprava žestoko pregovarali o visini premije. Radnici su navodno očekivali 1.500 eura, dok je uprava ponudila najviše 500.

Dvije strane su nakon nekoliko rundi pregovora postigle brojku od 1.250 eura.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata