Dragan Čović nazočio manifestaciji „Izbor najboljeg sportaša Bosne i Hercegovine“ u Sarajevu

13.12.2017.
u 11:10

Predsjedatelj Predsjedništva BiH dr. Dragan Čović, u svojstvu pokrovitelja, nazočio je sinoć 17. po redu „Izboru najboljeg sportaša Bosne i Hercegovine“, u organizaciji Nezavisnih novina i Radio-televizije BiH.

Za najbolje sportaše u protekloj godini proglašeni su teniser Damir Džumhur i džudistica Larisa Cerić.

Džumhur je u ovoj godini osvojio dva ATP naslova iz serije 250, te sezonu završio na 30. mjestu ATP rang-liste, dok je Larisa Cerić osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Varšavi, te postala viceprvakinja svijeta na Svjetskom prvenstvu u open kategoriji.

Pored glavnih, nagrade su dodijeljene u još 10 kategorija.

Izbor najboljeg sportaša za 2017. godinu održan je pod pokroviteljstvom Predsjedništva BiH, na čelu s predsjedateljem dr. Draganom Čovićem, uz partnerstvo Olimpijskog komiteta BiH i potporu Ministarstva civilnih poslova BiH.