Smeču i Igmanu gostujuće pobjede

odbojka
13.10.2016.
u 10:00

Odbojkašice Mostara koji u tekućoj sezoni slovi za prvog favorita za viši rang, sigurnom igrom svladale su nekadašnjeg premijerligaša Vogošću 3:0. Mostarke su bile uistinu sigurne, slavile su s maksimalnih 3:0 (25:12, 25:14, 25:14).

Važni bodovi

Važne bodove osvojile su odbojkašice širokobriješkog Smeča, koje su u gostima nadigrale Čapljinu i s više nego uvjerljivih 3:1. Samo prvi, i to maratonski, set dobile su domaće odbojkašice rezultatom 30:28, a iduća tri seta pripala su gošćama - 21:25, 14:25 i 23:25. Bodove na gostovanju osvojile su i odbojkašice Ilidže koje su stigle do minimalne pobjede 2:3, po setovima 16:25, 25:22, 13:25, 25:16 i 14:16. Prema očekivanju, Novi Grad nije imao težak poslao s novakinjama u ligi, odbojkašicama mostarskog Studenta 3:0, pri čemu su simpatične gošće u tri seta uspjele osvojiti tek 32 poena.

Rezultati prvog kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina, Livno: Troglav – Igman 2:3, Čapljina: Čapljina – Smeč 1:3, Mostar: Mostar – Vogošća 3:0, Sarajevo: Novi Grad – Student 3:0. Utrku je poveo Novi Grad, a po tri boda imaju još jedino Mostar i Smeč.

Startalo je i prvenstvo u sjevernoj skupini federalne Superlige u kojoj su ove sezone dva bivša premijerligaša – Bihać i Bosna (Kalesija).

Velika pobjeda Viteza

U prvom kolu najveći posao obavio je Vitez gostujućom pobjedom u Žepču. Bihać je bio i više nego uvjerljiv protiv Maglaja, dok je Gračanica također slavila protiv Lukavca.

Rezultati prvog kola federalne Superlige odbojkašica, sjeverna skupina, Žepče: Žepče – Vitez 1:3 (22:25, 25:23, 13:25, 25:27), Lukavac: Smeč – Bosna 3:1, Bihać: Bihać – Maglaj 3:0, Gračanica: Gračanica – Lukavac 3:1. Utrku su povele odbojkašice Bihaća.