pecara

Široki golom u 90. minuti svladao Zrinjski

20.04.2019.
u 19:02

U derbiju 27. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega svladali su Zrinjski s 1:0.

Mostarci su tako propustili smanjiti zaostatak za vodećim Sarajevom koje je na Tušnju poraženo od Slobode.

Hercegovački derbi odigran je u sjajnoj atmosferi pred oko 3500 gledatelja.

Nogometaši na travnjaku nisu bili na razini navijača, a posebno u prvom poluvremenu.

U skromnih 45 minuta izdvojili smo tek dva pokušaja gostiju i jedan domaćih nogometaša.

Filipović je u 16. minuti šutirao s vrha šesnaesterca, a Bilobrk lako zaustavio njegov pokušaj.

U 28. minuti udarac Josipa Barišića iz slobodnog udarca odlazi iznad gola Zrinjskog. Tri minute kasnije udarac Rustemovića sa 16-17 metara odbija Bilobrk, a zatim obrana Širokog otklanja opasnost.

Zrinjski je dominirao na otvaranju nastavka susreta, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćem vrataru Bilobrku.

Štoviše, prvu prigodu u drugom poluvremenu bilježimo pred golom Zrinjskog u 61. minuti. Franjić je povratnom loptu uposlio Bagarića koji slabo reagira i propušta sjajnu prigodu za Široki.

Novu prigodu Širokobriježani su imali u 71. minuti. Petrović je izašao sam pred Brkića koji vrhunski reagira i čuva svoju mrežu netaknutom.

Četiri minute kasnije Zrinjski je bio blizu pogotka. Čurjurić je ubacio loptu iz kornera, a udarac Gojkovića obranio Bilobrk.

Široki do pobjede dolazi golom u 90. minuti susreta. Nakon udarca iz kuta u gužvi pred golom Zrinjskog najbolje se snalazi Matić i glavom pogađa mrežu Brkića.

Široki: Bilobrk, Ćorluka, Matić, J. Barišić, Franjić (od 62. Stanić), Kožul (od 62. Marić), Kovačić, Begonja (od 83. Stanić), Bagarić, Marković, Enin.

Zrinjski: Brkić, Gojković, Jakovljević, H. Barišić, Kadušić, Rugašević, Rustemović (od 84. Bekrić), Pezer (od 70. Perišić), Čurjurić, Filipović, Mandić (od 62. Bencun).