Sergej Jakirović
PIXSELL
09.11.2023.
u 21:14

Dinamo je upisao drugi uzastopni poraz u Konferencijskoj ligi. Momčad Sergeja Jakirovića izgubila je na gostovanju kod Viktorije Plzenj s 1:0.

Viktoria je do pobjedničkog pogotka došla u 35. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Josip Mišić, jer ga je lopta pogodila u ruku. Kao i u pobjedi češke momčadi u Zagrebu, precizan izvođač jedanaesterca bio je češki napadač Tomaš Chory.

U 68. minuti Anastasios Sidiropoulos je dosudio kazneni udarac za Dinamo, zbog navodnog igranja rukom koje je grčki sudac vidio, a koje se dogodilo nakon što je domaći vratar Stanek srušio Martina Baturinu u kaznenom prostoru, što za glavnog suca nije bio prekršaj za najstrožu kaznu. Sidiropoulos je pregledao snimku i vidio da nije bilo igranja rukom pa je poništio svoju odluku o kaznenom udarcu.

Trener Dinama Jakirović zbog toga je bio bijesan. Psovao je suce što se vidjelo i u prijenosu utakmice.