Muška odbojka

Odbojkaši Domaljevca “položili” kod “studenata” u pet setova

15.12.2016.
u 09:00

Odbojkaši Domaljevca, jedini premijerligaši iz Posavske županije, nastavili su seriju neuobičajenih rezultata, odnosno utakmica u pet setova. U devetom kolu momčad Zlatka Ivića gostovala je kod “studenata” u Sarajevu i ponovno odigrala pet setova, međutim, za razliku od prethodnih pet utakmica, u pet setova, ovoga puta je slavila.

Domaljevčani su krenuli sigurno i s 25:19 dobili prvi set, u drugom i neizvjesnom trećem setu klatno se okreće u korist momčadi Denisa Dautovića. Gosti se u pobjednički kolosijek vraćaju u četvrtom setu koji su dobili uvjerljivo 25:16, a zatim nešto teže i peti. Za Domaljevac su nastupili M. Ivić, Oršolić, Omerbašić, Zoranović, I. Ivić, Vuković, Nedić, Matić, Mijić i Tepeluk. Uglavnom, Domaljevac se poslije prve polovine ligaškoga dijela sezone probio na peto mjesto unatoč činjenici da je ostvario samo tri pobjede. Međutim, pet bodova u utakmicama koje je gubio s po 2:3 preselilo ga je u gornji dom.

Kakanj protiv Borca, Radnik protiv Gacka te Mladost u brčanskom derbiju izborili su sigurne pobjede, dok se između Gradine i Maglića vodila velika borba u za oba sastava važnoj utakmici. Na kraju su slavili domaći, a kuriozitet je da je četvrti set bio u pravom smislu maratonski, poslije velike borbe i niza promjena dobili su ga domaći 36:34.

Rezultati devetog kola Premijer lige odbojkaša, Sarajevo: Bosna - Domaljevac 2:3 (19:25, 25:18, 25:23, 16:25 i 12:15), Kakanj: Kakanj – Borac 3:1 (25:17, 25:20, 24:26 i 25:19) Bijeljina: Radnik – Gacko 3:0 (25:19, 25:21 i 25:22), Srebrenik: Gradina-Herceg – Maglić 3:1 (25:22, 25:20, 21:25 i 36:34), Brčko: Mladost – Jedinstvo 3:0 (25:14, 25:13 i 25:12). Poredak: Mladost 24, Kakanj 22, Radnik 18, Gacko 14, Domaljevac 13, Jedinstvo 11, Borac 10, Gradina-Herceg 8, Bosna 8, Maglić 7 bodova.•