Fena
07.09.2020.
u 22:43

U okviru drugog kola Lige nacija, reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje ugostila je Poljsku.

Reprezentacija BiH poražena je u Zenici rezultatom 1:2. Strijelci golova bii su Hajradinović, Glik i Grosicki.

BiH je nastupila u potpuno izmijenjenom sastavu bez većine standardnih prvotimaca.

Sastav bh. reprezentacije:

Begović - Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Ćivić - Hadžiahmetović, Bešić - Hajradinović, Gojak, Hodžić - Koljić.

U drugom poluvremenu je ušao Džeko, ali ipak nisu mogli doći do boljeg rezultata. .

U 22. minuti dosuđen je penal za reprezentaciju BiH te je  24. minuti BiH povela 1:0, gol je dao Hajradinović.

U 45. minuti Poljska je izjednačila golom Glika.

Prvo poluvrijeme tako je završeno neriješenim rezultatom 1:1.

Edin Džeko ušao je u igru u 60. minuti umjesto Muhameda Bešića.

Poljska je u 67. minuti povela 1:2. golom Grosickija.