Liga prvaka

Leipzig na greškama prosuo prednost: Messi preokrenuo iz penala, Gvardiol skrivio penal u završnici

Jan Woitas
19.10.2021.
u 23:15

Sudac je pokazao na bijelu točku jer je navodno Joško Gvardiol neprimjereno startao nekoga od Parižana, ali Mbappe promašuje s bijele točke

Leipzig je prijetio i vodio u Parizu kod PSG-a s 2-1 u ogledu 3. kola skupine A Lige prvaka. No, Parižani su na kraju slavili s 3-2.

Njemačka momčad je odigrala novu hrabru i napadačku utakmicu, ali je izgubila i treći put u skupini.

Nije Leipzig pokleknuo ni nakon brzo primljenog pogotka (Mbappe u 8. minuti). Uzvratili su gosti golovima Andre Silve u 28. i Mukielea u 57. minuti.

Vodio je Leipzig do 67. minute, ali je tada uslijedio odgovor Lionela Messija. Argentinac je prvo izjednačio u 67. minuti, dok je samo sedam minuta kasnije pogodio s bijele točke za novi preokret i na kraju slavlje svoje momčadi.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao zadnjih dvadeset minuta susreta za Leipzig.

PSG se vratio na vrh ljestvice. Ima sedam bodova, odnosno, jedan više od Manchester Cityja.

Club Brugge ima četiri, a Leipzig postaje polako prežaljen s nula bodova.