1/3
28.10.2018.
u 18:23

Barcelona je vodeća nakon deset kola s 21 bodom, dok je Real tek deveti s 14 bodova.

Kakav potop Reala na Nou Campu! U 10. kolu La Lige Barcelona im je očitala lekciju i slavila s velikih 5:1.

Katalonci su do vodstva stigli već u 11. minuti kada je nakon sjajne akcije povratnu loptu Albe u mrežu pospremio Coutinho.

Real je bio neprepoznatljiv, a Barca je vodstvo udvostručila u 30. minuti kada je sudac nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Suarez.

Real je nešto bolje krenuo u nastavak kada su stigli i do 1:2 preko Marcelo. U 56. minuti mogli su i do izjednačenja, no udarac Modrića zaustavila je vratnica. Vratnicom su odgovorili i Katalonci četiri minute kasnije preko Suareza.

Utakmicu je domaćin prelomio u 75. minuti kada je sjajan gol glavom zabio Suarez.

U 83. minuti Urugvajac je kompletirao hat-trick za 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Vidal u 87. minuti.

Rakitić kod domaćina, kao i Modrić kod gostiju odigrali su cijelu utakmicu. Barcelona je vodeća nakon deset kola s 21 bodom, dok je Real tek deveti s 14 bodova.