Džudo

Hercegovcu 19 medalja i pehar iz Viteza

22.12.2015.
u 07:39

Od 19 osvojenih medalja na turniru u Vitezu, 4 su zlatne, 7 srebrnih i 8 brončanih JK Hercegovac je u 2015. godini osvojio čak 390 medalja, od čega su 133 zlatne, 100 srebrnih, a 157 brončanih

U subotu, 19. prosinca, održan je Božićni turnir u Vitezu u organizaciji Judo kluba Vitez. JK Hercegovac je na ovaj turnir otišao s 24 natjecatelja i osvojio 19 medalja, od čega su 4 zlatne, 7 srebrnih i 8 brončanih. Turnir je okupio oko 250 natjecatelja iz dvadesetak klubova iz BiH, a JK Hercegovac je osvojio 4. mjesto u ukupnom plasmanu. JK Hercegovac je u 2015. godini osvojio čak 390 medalja, od čega su 133 zlatne, srebrnih je 100, a brončanih 157.

Džudaši JK Hercegovac nastupili su na 26 turnira, te su osvojili 19 ekipnih pehara i još 15 pojedinačnih. Ova godina je bila jedna od uspješnijih u našoj novijoj povijesti. Svjesni smo da ima još prostora za napredak, kako na organizacijskoj razini tako i na rezultatskoj. No, svjesni smo i činjenice da je JK Hercegovac u kratkom razdoblju učinio veliki skok. Veliki niz ljudi stoji iza ovih uspjeha i ovim putem zahvaljujem svima onima koji su nam pomogli. Sljedeću ćemo godinu nastojati učiniti još uspješnijom. Ovim putem zahvaljujem i našim trenerima Brkiću i Grubišiću koji su naporno radili kako bi godina bila ovakva kakva jest, rekao je Marko Zrimšek, jedan od čelnih ljudi i trenera u JK Hercegovac.

Sutra, 23. prosinca, JK Hercegovac slavi 52. rođendan te će tada okupiti svoje članove, njihove roditelje i prijatelje kluba kako bi se odabrali najbolji pojedinci u 2015. godini. Svečanost će se održati u 19 sati u hotelu Ero. Osvajači medalja iz Viteza; Zlato: Lana Čović Stanić, Nina Artuković, Danica Jurić i Nina Artuković (u starijoj kategoriji). Srebro: Matej Jandrić, David Senkić, Lana Artuković, Laura Bošnjak, Nina Grubišić Čabo, Andrea Lončar i Lana Artuković (u kategoriji starijih). Bronca: Nika Zovko, Gabrijela Raič, Petra Mandlbaum, David Palac, Ivano Đinkić, Rafael Šunjić, Ivan Miličević i Andrea Lončar (u konkurenciji starijih).