Ćorić u tri seta pomeo Šapovalova i odveo Hrvatsku u četvrtfinale!

Marko Prpić/Pixsell
04.02.2018.
u 17:00

Hrvatska je u četvrtfinalu Davis kupa. Treći ključni bod donio je Borna Ćorić pobjedom sa 6:4, 6:4, 6:4 protiv Denisa Šapovalova nakon dva sata igre za treći bod Hrvatske i pobjedu protiv Kanade u prvom kolu Svjetske skupine Davisova kupa.

Ćoriću je bio dovoljan po jedan break u svakom setu za drugu pobjedu u tri dana. U prvom setu servis je protivniku uzeo odmah na početku seta koji je nakon toga mirno priveo kraju.

U drugom setu ključni je bio sedmi gem gdje je hrvatski tenisač iskoristio prvu break loptu u setu.

Ćorić je break u trećem setu dočekao u devetom gemu kada Šapovalovu nije dao ni poena, a onda je lakoćom dobio svoj servis za triput po 6:4 i veliku pobjedu Hrvatske. Hrvasku sada u četvrtfinalu čeka Kazahstan, a i u tom dvoboju bit ćemo domaćini i to od 6. do 8. travnja.