BiH slavila na gostovanju kod Lihtenštajna: Utakmicu obilježio veliki prekid BH Fanatikosa

13.10.2023.
u 22:57

Nogometna reprezentacija BiH  pobijedila je na gostovanju Lihtenštajn u okviru 7. kola kvalifikacija za Euro 2024. sa 2:0.

Golove su postigli Amar Rahmanović u 13. i Miroslav Stevanović u 42. minuti. Imala je bh. reprezentacija još nekoliko sjajnih šansi, posebice u prvom poluvremenu, ali je na kraju upisala trijumf od "samo" 2:0.

Susret je obilježio veliki prekid koji su izazvali BH Fanatikosi u 50. minuti susreta. Ubacili su veliki broj baklji na travnjak i uzvikivali "Savez napolje".

Do navijača je išao kapiten BiH Edin Džeko koji ih je uspio umiriti kako bi se utakmica odigrala do kraja. Susret je na kraju završen rezultatom iz prvog poluvremena 2:0.

Inače, bio je ovo debi novog izbornika Save Miloševića, ali i prva gostujuća pobjeda u ovim kvalifikacijama.

"Zmajeve" u ponedjeljak očekuje dvoboj protiv Portugala u Zenici (20:45) koji je večerašnjim trijumfom protiv Slovačke (3:2) ovjerio plasman na Europsko prvenstvo, piše Avaz.

U okviru grupe odigran je još jedan susret u kojem su Island i Luksemburg podijelili bodove (1:1).