obratite pozornost na 5. minutu

VIDEO Zanimljiv detalj u spotu Thompsonove 'Oluje': Malo tko je to primjetio

Marko Perković Thompson
Foto: Ivana Ivanovic/PIXSELL
1/3
05.05.2025.
u 17:33

Marko Perković Thompson objavio je pjesmu 'Oluja' povodom 30. obljetnice VRO Oluja. Spot s autentičnim snimkama izazvao je oduševljenje, no jedan detalj mnogima je promaknuo.

Marko Perković Thompson predstavio je 29. travnja novi spot za pjesmu "Oluja", skladbu s nadolazećeg albuma "Hodočasnik". Pjesma, koju potpisuje sam Thompson, objavljena je uz 30. obljetnicu VRO Oluja i odmah je postala internetski hit s golemim brojem pregleda. Fanovi su oduševljeni, ističući kako su dugo čekali novu pjesmu koja slavi hrvatsku povijest. Komentari ispod videa prepuni su hvale: - "Prekrasna, ponosna na sve branitelje", "Ee ovo se čekalo", "Hvala ti za divnu pjesmu" - pisali su ljudi. Uz pjesmu je najavljen i koncert u Sinju 4. kolovoza, uoči proslave Oluje, što dodatno veseli Thompsonove obožavatelje. Mnogi pjesmu već nazivaju "hitom u najavi".

Spot za "Oluju" koristi stvarne prizore iz VRO Oluja, što je kod gledatelja izazvalo snažne emocije i osjećaj ponosa. - Kakvi kadrovi, za naježiti se - jedan je od komentara. Pažljiviji promatrači uočili su, međutim, detalj koji je većini promaknuo, a koji dodatno pojačava autentičnost spota.

Kako su primijetili fanovi, u petoj minuti videa (oko 4:12) pojavljuje se i sam Marko Perković Thompson kao mladi vojnik. - Dugokosi mladić koji korača nakon Oluje 1995. sa suborcima, pripadnicima 142. brigade, je Thompson. Za sve koji govore da nije bio u ratu, evo dokaz - ističe se u komentaru. Ovaj kadar daje pjesmi i spotu dodatnu osobnu dimenziju.

Podsjetimo, Marko Perković Thompson na Facebooku je povodom proslave obljetnice Bljeska uputio posebnu čestitku. - Čestitamo 30. obljetnicu vojno-redarstvene operacije Bljesak! Poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima neka je vječna slava i HVALA! - napisao je na društvenoj mreži gdje su se njegovi pratitelji pridružili čestitkama i poručili su Thompsonu: Hvala tebi, na tvojim pjesmama. One su puno značile u tim danima. Pjevač je za Prvi maj nastupio u Splitu zajedno s ostalim glazbenicima na humanitarno-duhovnom koncertu “Split Slavi, Moli i Voli”. Sada mu predstoje pripreme za veliki koncert na Hipodromu koju će se održati 5. srpnja, a prošli tjedan Thompson je obožavatelje razveselio novom pjesmom. Objavio je novu pjesmu naziva "Oluja" te razveselio fanove informacijom da je priprema još jedan koncert.

''Nakon zagrebačkog, Thompsonov spektakl seli na dalmatinski Hipodrom! Vidimo se u Sinju 4. kolovoza 2025. godine. P.S. Dolazi i Bend!'', pisalo je na društvenim mrežama glazbenika. Thompson na zagrebačkom Hipodromu priprema najveći koncert na svijetu za koji je prodano pola milijuna ulaznica. Uoči tog koncerta objavio je nekoliko novih pjesama. Početkom mjeseca objavio je pjesmu "Devedeset neke". U samo sat vremena od objave na YouTubeu ova pjesma je imala preko 47 tisuća pregleda, a tekst pjesme potpisuju Thompson i Nenad Ninčević, dok glazbu i aranžman potpisuje Thompson. Ispod pjesme su se u kratkom periodu našli brojni komentari u kojima publika hvali novu pjesmu.

Prošle godine fanove je razveselio pjesmom "Ako ne znaš šta je bilo" koja je postala i neslužbena himna naše rukometne reprezentacije koja je na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u rukometu osvojila drugo mjestu. Nedavno je Thompson objavio i pjesmu "Nepročitano pismo". Ta je pjesma u mjesec dana od objave skupila 2.6 milijuna pregleda na YouTubeu. Ova je pjesma inspirirana povijesnim događajem iz 1671. godine, pjesma se referira na oproštajno pismo koje je ban Petar Zrinski, večer prije smaknuća njega i Frana Krste Frankopana, posvetio svojoj voljenoj supruzi Katarini.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije