Bosanskohercegovački bend Divanhana tijekom ove godine održat će niz koncerata, a koncertna turneja počet će u Bosanskom narodnom pozorištu u Zenici 12. veljače.
Nakon Zenice sastav Divanhane nastupit će u Brčkom, Tuzli, Banjoj Luci te u Mostaru.
Iz benda navode da su tijekom 2013. i 2014. godine održali veliki broj koncerata u čitavoj državi. Do sada su posjetili 38 bh. gradova, a navode da su ih koncerti zbližili s publikom.
- Ideja je bila da, u vlastitoj organizaciji, pokušamo zaviriti u svaki kutak gdje postoje barem minimalni uvjeti za održavanje koncertne aktivnosti, te na taj način, barem na trenutak, publici vratimo kulturni sadržaj i udahnemo život u kulturne institucije koje se suočavaju s izuzetno teškom ekonomskom situacijom, navodi se u priopćenju, prenosi Fena.
- Sada, vraćamo se našoj publici i nastavljamo tamo gdje smo stali, naglašeno je u na kraju priopćenja.