Roma
nph / EXPA/ PIXSELL
08.04.2013.
u 22:40

Roma i Lazio odigrali su 1:1 u rimskom derbiju. Golove su zabili Hernanes i Totti.

Rimski derbi završio je bez pobjednika. Roma i Lazio u posljednjoj su utakmici 31. kola Serie A na Olimpicu odigrali 1:1.

Utakmici su prethodili neredi navijača na ulicama Rima. Dva navijača Rome izbodena su i napadnuta su kola hitne pomoći.

Na terenu su se bolje snašli igrača Lazija koji su poveli u 20. minuti. Hernanes je tukao s 20-ak metara i sjajno pogodio suprotne rašlje za 1:0. U 48. minuti Brazilac je mogao zapečatiti sudbinu Rome, no promašio je penal. Marquinhos je igrao rukom u svom šesnaestercu, a Hernanes je s 11 metara promašio čitavi gol.

Promašaj se Laziju osvetio nakon samo tri minute. Pjanić je srušen na drugoj strani u šesnaestercu, a Totti je za razliku od Hernanesa bio siguran s bijele točke za 1:1. Lazio je posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje jer je Biava zaradio drugi žuti karton, ali se uspio obraniti i rimski derbi je završio podjelom bodova.