Pojavljuju se snimke žena diljem Europe i SAD-a koje padaju i prikazuju ozljede koje su zadobile, a ovaj se fenomen može svesti na isti uzrok - Zarine lepršave, široke hlače.
Prema objavama na društvenim mrežama, žene koje nose ove hlače, zbog njihova kroja, masovno se spotiču i padaju.
Na TikToku je objavljeno više od dvije tisuće videa o “smrtonosnim hlačama”, kako su ih nazvali, dok mnogi dijele fotografije svojih ozlijeđenih koljena, laktova ili ramena. Stvar je postala toliko viralna da je CNN o svemu napravio prilog. Njihova novinarka Ivana Scatola kontaktirala je Zaru, no njihovi predstavnici zasad ne žele komentirati incidente, piše Jutarnji.
- Problem nije dužina hlača, već njihova širina. Toliko su široke da se stopala zapliću o njih, a hlače se zaglave i uzrokuju padove. Neke su žene čak završile u bolnici - otkrila je Scatola.
Jedna korisnica, Holly Gilmer, podijelila je snimku ozlijeđenog koljena, a zatim još jednu na kojoj je u invalidskim kolicima sa štakama, objašnjavajući da je pri padu slomila kost.
@holly_gilmer @ZARA what is going on with these trousers??? #deadlyzarapants #zara #fyp ♬ original sound - Tyra
- Što se događa s ovim hlačama? - napisala je uz objavu.