Povodom Svjetskog dana glazbe, Simfonijski orkestar Mostar u utorak, 23. lipnja, održat će u parku Zrinjevac tradicionalni besplatni koncert pod nazivom „World's Greatest Hits“. Koncert se organizira u sklopu obilježavanja Svjetskog dana glazbe, međunarodne manifestacije koja se svake godine 21. lipnja obilježava koncertima i glazbenim događanjima diljem svijeta s ciljem promicanja glazbene umjetnosti i njezine uloge u povezivanju ljudi različitih generacija i kultura.
Dvosatni program na otvorenom počet će u 21 sat, a posjetitelje očekuje večer ispunjena izvedbama najpoznatijih svjetskih hitova u simfonijskim aranžmanima. Repertoar će spojiti snagu orkestralnog zvuka s bezvremenskim melodijama različitih glazbenih razdoblja i žanrova. Ravnatelj Simfonijskog orkestra Mostar i dirigent Damir Bunoza istaknuo je kako je riječ o tehnički i organizacijski vrlo zahtjevnom projektu na kojem se radilo nekoliko mjeseci te koji je zamišljen kao dar gradu Mostaru i cijeloj Hercegovini.
– Imat ćemo više od 30 ljudi na velikoj pozornici, snažan razglas, svjetlosne efekte i videozid. Riječ je o velikoj organizaciji koja se pripremala mjesecima. Bit će to spektakularan koncert – kazao je Bunoza na konferenciji za novinare. Dodao je kako je većina aranžmana pripremljena premijerno te da će publika imati priliku čuti hitove Queena, Stinga, Michaela Jacksona, Jamesa Browna i AC/DC-a.
– Bit će to koncert brzog ritma, živahan i bez ijedne balade. Ovaj koncert uvijek zamišljam poput velikih njujorških koncerata u parku. Pozivam sve da dođu na Zrinjevac te pjevaju i plešu uz svima dobro poznate hitove – poručio je.
Bunoza je posebno naglasio raznolikost solista koji će nastupiti, među kojima su Antonija Batinić, Oliver Bevanda, Anđela Bukovac i Mario Zovko. Posebno je izdvojio svestranost Nenada Tomičića koji će, kako je rekao, tijekom večeri izvoditi skladbe različitih stilova – od falseta u pjesmi „Stayin' Alive“ do rock klasika „Thunderstruck“ grupe AC/DC.
Istaknuo je i važnu ulogu pratećih vokala koje je pripremila Monika Josipović, kao i pratećeg benda u sastavu: Dragan Raspuć na bubnjevima, Marko Jakovljević na bas gitari, Josip Vukoja na gitari, Ivan Zovko na klavijaturama i Damir Škutor na drugoj gitari.
Solist Oliver Bevanda kazao je kako mu je uvijek zadovoljstvo nastupati sa Simfonijskim orkestrom Mostar, posebno tijekom ljetnih večeri na otvorenom.
– Mostarski park Zrinjevac pruža poseban ugođaj u odnosu na zatvorene prostore, poput Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače, koji smo mnogo puta ispunili do posljednjeg mjesta kada su u pitanju simfonijski koncerti. Ovoga puta moja je zadaća publici prenijeti ono najbolje iz opusa Freddieja Mercuryja – rekao je Bevanda.
Nenad Tomičić istaknuo je kako mu je upravo ovaj koncert jedan od najdražih sa Simfonijskim orkestrom.
– Okušat ću se u različitim stilovima, od Lynyrd Skynyrda i Bee Geesa do AC/DC-a i Jamesa Browna. Očekuje nas vrlo zanimljiv koncert s dvadesetak pjesama – kazao je.
Koncert su podržali Grad Mostar, Vlada Hercegovačko-neretvanske županije, Federalno ministarstvo kulture i sporta te Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine.