REAL MADRID - BARCELONA 1:0

Cristiano donio trofej nakon tri sušne godine!

'Barcelona\'s forward Pedro Rodriguez (L) argues  with Real Madrid\'s Portuguese defender Ricardo Alberto Carvalho (C) next to Real Madrid\'s defender Sergio Ramos during their Spanish Cup final match
1/3
21.04.2011.
u 00:27

Real slavio u finalu protiv Barce i nakon osamnaest godina osvojio Kup kralja.

Nakon 18 sušnih godina, madridski je Real u Valenciji osvojio španjolski Kup kralja. Pogotkom Cristiana Ronalda u 103. minuti (fantastičan udarac glavom s deset metara nakon sjajnog ubacivanja Di Marije) Real je u finalnom dvoboju tek u produžecima svladao Barcelonu 1:0 i Jose Mourinho završio je na rukama igrača, bacali su ga u zrak, ipak je donio trofej u Madrid nakon tri godine!

Ova pobjeda donosi i dodatno samopouzdanje igračima Reala uoči polufinalnih dvoboja u Ligi prvaka. Pokazali su, naime, da Barcelona nije nedodirljiva... Najboljih ovosezonskih 45 minuta protiv Barcelone odigrao je Real u prvom poluvremenu u Valenciji! Jose Mourinho nije odustao od madridskog recepta, opet je braniča Pepea postavio u vezni red i time još kako otupio Barcinu vezu. Barca nije nijednom zaprijetila, nije se, štoviše, nijednom približila Ikeru Casillasu u prvom dijelu! Xavi i Iniesta nisu imali prostora, Messi je bio "dupliran", a ni David Villa i Dani Alves nisu mogli doći do daha... A Real je opasno prijetio! Jednostavnom igrom, dugim loptama, madridski su nogometaši tražili Ronalda koji je zaigrao u vrhu napada i imao je tri prigode, no najbliži pogotku Real je bio u 44. minuti. Özil je ubacio visoku loptu u 16-erac, Pepe je u skoku nadvisio Alvesa i s deset metara udarcem glavom pogodio unutarnji dio desne Pintove vratnice od koje se lopta odbila van...

Prvih je 45 minuta, osim Realove dominacije, obilježila i silna nervoza igrača obiju momčadi, no sudac Mallenco držao je sve konce u svojim rukama i nije podlegao pritisku koji su na njega stvarali i jedni i drugi. U nastavku je Barca došla k sebi i preuzela niti igre, stvarala je šanse, a vratar Casillas pokazao je zašto je Realov kapetan. U 69. minuti Pedro je nakon dodavanja Messija zabio gol, no poništen je zbog zaleđa – ako je zaleđa i bilo, onda je bila riječ o centimetrima! Potom je Casillas izvrsno obranio udarce Messija, Pedra i Inieste, a dvije minute prije kraja Dani Alves u zadnji je trenutak blokirao Ronaldov udarac.

U zadnjoj minuti Pinto je pak izvrsno obranio udarac Di Marije i otišlo se u produžetke. U kojima je zabljesnuo onaj najskuplji, Ronaldo...