magistralni put m-17

Vozači "zarobljeni" u kolonama između Konjica i Jablanice, put prema jugu pretvara se u višesatno čekanje

30.07.2026.
u 17:10
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Vozače koji su se danas zaputili magistralnim putem između Konjica i Jablanice dočekali su prizori na koje su mnogi već navikli tijekom ljeta – nepregledne kolone vozila i višesatna zadržavanja. Na dionici kod Ribićkog mosta promet se odvija usporeno zbog radova koji se izvode na ovom objektu, a kolona se u pojedinim trenucima protezala kilometrima. Vozači koji su krenuli prema Hercegovini ili Jadranu morali su računati na znatno duže putovanje nego inače.

Prolazeći ovom dionicom uvjerili smo se u ogromne gužve, koje su posebno velike tijekom dana kada prema jugu BiH kreće veliki broj turista i domaćih putnika. Dodatni problem predstavlja i regulacija prometa u Konjicu, gdje semafori u određenim razdobljima dodatno usporavaju prolazak vozila.

Iz BIHAMK-a upozoravaju na pojačan promet na cestama širom Bosne i Hercegovine, a upravo je dionica Jablanica – Konjic među onima na kojima se bilježe najveća zadržavanja, gdje vozači često provode sate u kolonama. Zbog radova i povećanog prometa, putovanje prema jugu često traje znatno duže nego što bi to u normalnim uvjetima bilo potrebno.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata