investicija

U Hercegovini se ove godine gradi vjetropark od 126 mil. KM

ilustracija
26.01.2020.
u 08:00

Vjetropark Hrgud u općini Berkovići već niz godina dio je političkih najava, a ako je vjerovati planovima Elektroprivrede Republike Srpske trebao bi u ovoj godini konačno biti izgrađen.

U Planu javnih nabava Elektroprivrede Republike Srpske za 2020. godinu predviđena je investicija od čak 126 milijuna KM za gradnju vjetroelektrane u istočnoj Hercegovini.

Kako je precizirano, ovo bi trebalo biti realizirano kreditnim, ali i vlastitim sredstvima. Od ranije je poznato da slične projekte u našoj zemlji kreditira Njemačka razvojna banka KfW.

Vjetropark Hrgud trebao bi imati 16 vjetrogeneratora sa po 3 megavata snage svakog od njih, a sve na oko 1.000 metara nadmorske visine. Kad se izgradi godišnje bi proizvodio 126 gigavat sati električne energije.

Iako se o investicijama u energiju vjetra priča najmanje 20 godina, u našoj zemlji dosad je izgrađen samo Vjetropark Mesihovina u Tomislavgradu, prenosi Caportal.net.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata