Njemački trgovački gigant Lidl uvelike se priprema za početak poslovanja na tržištu Bosne i Hercegovine, a portal biznisinfo.ba otkriva još jednu atraktivnu lokaciju na kojoj uskoro počinje gradnja novog centra.
Riječ je o parceli u Vitezu, smještenoj u okviru jedne od najpoznatijih poslovnih i trgovačkih zona u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Upravo ova zona godinama slovi za središnju šoping-destinaciju za veliki dio središnje Bosne, zbog čega se Lidlov dolazak smatra jednim od najznačajnijih poslovnih poteza u ovom dijelu zemlje.
Na terenu su već vidljive prve pripreme i manji radovi, iako službena gradnja još nije počela niti je postavljena ploča s podacima o investiciji. Kako doznaje biznisinfo.ba, Lidl je već upisao parcelu u svoje vlasništvo, a početak intenzivnijih građevinskih radova očekuje se uskoro. Nova prodavaonica bit će smještena na samom ulazu u poslovnu zonu u kojoj posluju brojne domaće i međunarodne maloprodajne i veleprodajne kompanije. Dodatnu vrijednost lokaciji daje činjenica da se nalazi uz magistralnu cestu Sarajevo – Travnik, jednu od najprometnijih prometnica u zemlji, te da će imati odličnu povezanost sa središtem Viteza i okolnim općinama. Portal biznisinfo.ba podsjeća i kako je Lidl ranije već započeo gradnju jednog objekta u relativnoj blizini, u mjestu Nević Polje, između Viteza i Travnika, kod skretanja za Novi Travnik.