sedamnaesta po redu manifestacija

Dani glamočkog krumpira okupili 66 izlagača: Najveći krumpir težio 2.193 g

Dani glamočkog krumpira
Fena
25.10.2025.
u 17:00
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Uz poznati glamočki krumpir, na bogatim štandovima brojni posjetitelji su mogli vidjeti različite proizvode od krumpira, te druge poljoprivredne proizvode poput tikve, paprike, luka.

Pod pokroviteljstvom općine Glamoč, u subotu je ispred KOU Narodnog univerziteta u Glamoču održana jubilarna, sedamnaesta po redu manifestacija "Dani glamočkog krumpira".

Kako je ispred organizatora za Fenu kazao Boris Lukajić, na događaj se odazvalo 66 izlagača od kojih je 24 s prostora Glamoča dok su ostali su pristigli iz Travnika, Šipova, Livna, Kupresa, Drinića, Bosanskog Petrovca, Banjaluke, Drvara, Ključa, Sanskog Mosta i Prijedora.

Uz poznati glamočki krumpir, na bogatim štandovima brojni posjetitelji su mogli vidjeti različite proizvode od krumpira, te druge poljoprivredne proizvode poput tikve, paprike, luka.

Uz navedeno, bili su izloženi i domaći likeri, proizvodi od meda, pite, kao i rukotvorine glamočkih i gostujućih domaćica.

I ove godine organizator je pripremio natjecanje za najteži krumpir, najukusniju pitu, najuređeniji štand i najbolji poljoprivredni štand gdje su Glamočani u svemu bilo najdominantniji.

Najveći izloženi krumpir težio je 2.193 g u vlasništvu Luke Ubović iz Glamoča, dok je najukusniju pitu krumpirušu, po ocjeni žirija, spremila Tina Lovrić također iz Glamoča. Najbolji poljoprivredni štand priredio je Voćkica Jovanče iz Drvara, a najuređeniji OPG Radoja iz Glamoča, kazao je Lukajić.

U kulturno-umjetničkom programu nastupili su KUD "Budućnost" Glamoč, Vrtić "Leptirići" Glamoč, škola harmonike Milorada Radoje i etno grupa "Carza" Drvar.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata