HaloPix/Pixsell
Autori: av/VLM, ba/VLM
01.08.2013.
u 19:40

Da su se plasirali u finale, bila bi to našim vaterpolistima sigurna medalja na četvrtom uzastopnom SP-u

Hrvatski vaterpolisti danas su izgubili u polufinalu Svjetskog prvenstva u Barceloni protiv reprezentacije Mađarske rezultatom 10:11.

Hrvatskoj je nedostajalo šest igrača, a Mađarskoj pet s OI u Londonu. Izbornik dupina Ivica Tucak uoči utakmice ustvrdio je kako im Mađari, dosad najteži i najzvučniji protivnici, zapravo najviše odgovaraju!

Da su se plasirali u finale, bila bi to našim vaterpolistima sigurna medalja na četvrtom uzastopnom SP-u. Mađarska pak nije osvojila medalju od 2007. godine.

Hrvatska - Mađarska 10:11

Tijek utakmice:

Posljednja četvrtina

8' Mađari su uspjeli zadržati vodstvo do kraja, Hrvatska će se boriti za brončanu medalju...

8' Joković puca iskosa, ali nema pogotka...

7' Hrvatska ima igrača više minutu prije kraja. Hoće li iskoristiti tu prednost?

7' Sukno puca nakon dugog napada, Nagy brani, korner za Hrvatsku...

6' Mađarska ponovno povela golom Varge.

6' Hrvatska je izjednačila na 10:10 odličnim golom Jokovića!

5' Bedo je zaustavio mađarski napad otevši loptu Bedi.

4' Šetka je zabio spretno otevši loptu mađarskom golmanu! Hrvatska je smanjila na 9:10...

4' Pavić brani udarac Mađara.

3' Dosuđen peterac za Hrvatsku, ali Muslim ne uspjeva realizirati! To je drugi peterac koji su hrvatski vaterpolisti večeras promašili.

2' Hrvatska smanjuje vodstvo (8:10), zabio je Sukno.

2' Mađari imaju tri razlike, Bedo je ostao sam pred Pavićem i nije pogriješio! Hoće li se Hrvatska vratiti?

Treća četvrtina (7:9)

8' Mađari ponovno dižu vodstvo na plus dva gola. Hrvatska obrana napravila je propust dvije sekunde prije kraja i mađarski je igrač ostao sam pred Pavićem.

8' Sukno pogotkom iskosa s desne strane smanjuje vodstvo Mađara nakon što je isključen Szivos.

7' Nagy skida udarac Sukna.

6' Milaković čvrsto šutira s velike udaljenosti, ali pogađa vratnicu.

5' Raspoloženi Vamos ponovno pogađa, Mađarska vodi 8:6

3' Hrvatska golom Dobuda smanjuje vodstvo!

3' Mađari ponovno dižu vodstvo na dva gola, vode 7:5. Zabio je Varga.

1' Mađari su na početku treće četvrtine izborili napad, ali nisu uspjeli zabiti gol.

Druga četvrtina (5:6)

6' Hrvatska golom Jokovića ublažava vodstvo Mađara (5:6).

6' Pavić odličnom obranom okončava snažan napad Mađara.

5' Szivos zabija svoj drugi gol za redom, Mađarska prvi put vodi s dva gola prednosti (4:6)!

4' Mađari zabijaju iz velike udaljenosti za novo vodstvo.

4' Paulo Obradović zabija za izjednačenje!

3' Mađari ponovno vode, zabio je Madaras.

3' Vamos zabija iz čiste šanse Mađara.

2' Odlično odrađen napad Hrvatske okončan je promašajem Paškvalina koji je pucao ravno u golmana.

1' Joković je u napadu previše čekao i krivo dodao, Hrvatska je izgubila loptu.

Prva četvrtina (3:2)

8' Joković puca tri sekunde prije kraja, ali pogađa vratnicu.

6' Mađari pogađaju vratnicu, gola nema.

5' Muslim pogađa za 3:2!

5' Mađari su izjednačili pogotkom Martina Vamosa.

3' Hrvatska je povela 2:1! Sukno je asistirao Dobudu koji je zabio s tri metra.

2' Hrvatska je izjednačila, pogodio je Obradović! Rezultat je 1:1.

2' Mađarska vodi 1:0! Zabio je Nagy.

1' Došlo je do prvog isključenja - Milaković je vani...

1' Prva lopta je za hrvatsku reprezentaciju.

0' Očekujemo početak utakmice...