WSJ

Sjedinjene Države špijunirale su Netanyahua

spijuniranje
30.12.2015.
u 08:43

Sjedinjene Države nadzirale su komunikaciju izraelskog premijera Benjamina Netanyahua, unatoč obećanjima da će ograničiti nadzor svojih saveznika nakon skandala s NSA, piše u utorak Wall Street Journal.

Na upit, Bijela kuća nije ni potvrdila niti demantirala članak WSJ-a, koji citira više dužnosnika američke administracije koji su željeli ostati neimenovani, ali je stavila naglasak na važnost američko-izraelskih odnosa.

"Ne provodimo obavještajne aktivnosti prema inozemstvu osim u slučajevima od posebnog interesa koji su i pitanje nacionalne sigurnosti. To se odnosi i na obične ljude i na svjetske državnike", rekao je za AFP glasnogovornik Vijeća za nacionalnu sigurnost Bijele kuće.

"Predsjednik (Barack) Obama rekao je u više navrata da je angažman SAD-a u smislu sigurnosti Izraela svet", kazao je glasnogovornik.

Nakon otkrića o širini programa nadzora američke obavještajne agencije NSA prije dvije godine, Obama je obećao ograničiti praćenje čelnika savezničkih zemalja.

Ipak, po WSJ-u, on smatra da postoje razlozi vezani uz nacionalnu sigurnost koji opravdavaju program nadzora nekih čelnika, uključivo Netanyahua i turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata