Moskva

Rusija u znak odmazde protjerala 18 EU diplomata

Moskva
15.04.2022.
u 19:31

Europska unija je još 5. travnja proglasila 19 ruskih diplomata nepoželjnima zbog "bavljenja aktivnostima koje su protivne njihovu diplomatskom statusu" te im je naređeno da napuste Belgiju, zemlju domaćina.

Moskva je protjerala 18 zaposlenika delegacije Europske unije u Rusiji u znak odmazde Bruxellesu za protjerivanje 19 Rusa ranije ovaj mjesec, priopćilo je u petak ministarstvo vanjskih poslova.

Europska unija je 5. travnja proglasila 19 ruskih diplomata nepoželjnima zbog "bavljenja aktivnostima koje su protivne njihovu diplomatskom statusu" te im je naređeno da napuste Belgiju, zemlju domaćina.

Rusko ministarstvo vanjskih poslova priopćilo je da je pozvalo veleposlanika EU u Rusiji Markusa Ederera i uručilo mu prosvjednu notu.

"Ruska strana je proglasila da je EU odgovorna za dosljedno uništenje arhitekture bilateralnog dijaloga i suradnje kojima su trebala desetljeća da se formiraju", rečeno je.

EU diplomati moraju napustiti Rusiju što je prije moguće, ministarstvo je dodalo.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata