92:90

Zrinjskom gradski derbi protiv Studenta

08.03.2019.
u 20:43

Student i Zrinjski odigrali su gradski derbi u okviru 20. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, a Zrinjski je na kraju, teže od očekivanoga, slavio pobjedu 92:90.

Aktualni prvak BiH na kraju prve četvrtine imao je prednost od šest poena (25:19), a već do poluvremena Zrinjski je pobjegao na plus 23 (60:37) i činilo se da je tu priči kraj.

Međutim, u nastavku su se košarkaši Hrvoja Vlašića opustili što Student koristi i polako počinje smanjivati razliku.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 76:66, a u posljednjoj minuti susreta Student uspijeva izjednačiti - 90:90.

Ipak, u sljedećem napadu Milan Lužaić pogađa za 92:90, a Dejan Ćup na drugoj strani ne uspijeva pogoditi za produžetak.

Lužaić s 21 poenom bio je prvi strijelac kod Zrinjskog, dok je u redovima Studenta Amerikanac Jalen Ross ubacio 26 poena.

Dva kola prije kraja prvog dijela prvenstva Zrinjski je drugi na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 15-3, dok je Student deveti s omjerom 5-13.