Nogomet

Vrh se ‘zgusnuo’, 6 klubova unutar 4 boda

28.03.2017.
u 09:00

Na vrhu prvenstvene ljestvice Prve lige Federacije BiH došlo je do smjene. Travnik je nakon minimalnih 1:0 pobjede protiv Čapljine (Zukić) preuzeo vodstvo, iako ima isti broj bodova kao dosadašnji “čelnik” Bosna (po 35 bodova).

Poraz Visočana

Visočani su nakon Simina Hana doživjeli poraz i u Gradačcu, gdje je Zvijezda slavila s visokih 5:1 (Mujagić, Cvijanović, Bekan – autogol, Glišić, Huseinbašić - Džafić za Visočane). Zvijezda je pobjedom uhvatila kakav–takav priključak u borbi za naslov prvaka. Gošk je na Podavali uz dosta poteškoća svladao sarajevsku Bosna Semu, 2:0 djeluje uvjerljivo, ali Gošk je poveo tek u 67. minuti (Đajić), dok je drugi pogodak zabio u 90. (Anković).

Niz od četiri pobjede

Rudarov niz od četiri uzastopne pobjede prekinulo je Orašje, koje je u Kaknju očuvalo mrežu “suhom” (0:0). Ipak, s 32 boda Rudar je ostao kandidat za naslov, dok Orašje ima bod manje i također još može izboriti premijerligašku “elitu”...

Isti broj bodova kao Orašje ima i momčad Bratstva, koje je kući iskoristilo činjenicu kako mu je u goste stigao slabašni Novi Travnik. Završilo je s visokih 6:0 (Mujkić 2, Puturalić 2, Mulahuseinović i Kovač autopogodak). I u Banovićima mreže su ostale čiste u susretu Budućnosti i Sloge (0:0).

U Lukavcu, u derbiju donjeg dijela ljestvice, Radnički i Velež podijelili su bodove (2:2). Gosti su do 84. minute vodili 2:0 (Brandao i Salihović ag), onda je Radnički smanjio (Salihović), a u 90. minuti Udovičić je izjednačio na 2:2. Jedinstvo je u Bihaću već u 12. minuti povelo 2:0 protiv Goražda (Galin, Jašarević), u 43. Šuntić s 11 metara u 43. smanjio na 1:2, a sve je ipak otišlo na stranu Bišćana kada je u 84. minuti za 3:1 zabio Nuspahić.

Poredak nakon 19. kola: Travnik 35, Bosna 35, Gošk 34, Rudar 32, Bratstvo 31, Orašje 31, Zvijezda 30, Jedinstvo 27, Goražde 26, Sloga 26, Budućnost 22, Čapljina 21, Bosna Sema 21, Velež 21, Radnički 21, Novi Travnik 6 bodova.