Vitežani bolji od Travnika, momčad trenera Branka Karačića se stabilizira

ss
20.09.2015.
u 06:30

Tijekom cijeloga susreta Vitez je bio bolja i poduzetnija momčad i potpuno je zasluženo osvojio sva tri boda. Vitežani su u vodstvo došli u 20. minuti nakon vrlo lijepo izvedene akcije. Naime, Pilipović i Šantić su izigrali obrambeni blok Travničana, ubačenu loptu prihvatio je Anastasov i iskosa s desne strane snažnim šutom pogodio suprotni kut vratara Nurkovića. Vodstvu Viteza prethodile su i dvije ozbiljne prijetnje vrataru Nurkoviću, ali su udarci Kapetana u 7. i Šantića u 15. minuti za malo završili pored gola. Do kraja poluvremena Vitežani su i dalje dominirali, bili bolji, a prvi i jedini put Travnik je zaprijetio u 45. minuti kada je Smajić dobro šutirao, a Živković loptu izbacio u korner. I u nastavak susreta domaća momčad je nastavila napadački, agresivno, i dalje su dominirali terenom, a u 50. minuti bili su u izvrsnoj prilici vodstvo i povećati. Jer, u brzoj kontri išli su četvorica Vitežana protiv dvojice Travničana, no spetljali su se i izgledna prilika je otišla u nepovrat. Brzonogi Kuadi je opasno zaprijeti Vitezu, probio je lijevu stranu, ušao u šesnaesterac, dobro šutirao, a vrlo dobrom intervencijom Živković loptu izbacio u korner. Nekoliko minuta kasnije Anastasov i Pilipović su lijepo kombinirali, činilo se da je to prava prilika za povećanje vodstva, međutim, Pilipović ipak nije uspio dobro zahvatiti loptu koja je otišla visoko preko gola. U 70. minuti, nakon grubog starta, Hasanhodžić je dobio žuti karton, bio je to drugi, pa je Travnik nastavio utakmicu s igračem manje. Nekoliko minuta kasnije Šantić je napravio dobar prodor, poslužio je Kantara, no lopta je od bloka završila u korneru. Nadmoć i bolju igru Vitežani su okrunili u 77. minuti kada je najbolji igrač susreta Muminović, poslužen od Kapetana, pogodio za zasluženih 2:0. Na kraju utakmice svoje ljubimce za dobru igru i zasluženu pobjedu publika je nagradila dugotrajnim burnim pljeskom.