POTPUNA DOMINACIJA

VIDEO Pogledajte kako je Lana Pudar postala europska prvakinja

11.07.2021.
u 18:29

Mostarska 15-godišnja plivačica je slavila ispred Darije Klepikove sa pola sekunde prednosti

Fenomenalna Lana Pudar je danas na dominantan način osvojila zlatnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u plivanju.

Pudar je imala malo sporiju reakciju na startu u odnosu na suparnice, ali je nakon prvih dvadesetak metara prešla u vodstvo i nije ga ispuštala do samoga kraja, piše Klix.ba.

Mostarska 15-godišnja plivačica je slavila ispred Darije Klepikove sa pola sekunde prednosti, dok je trećeplasiranu Anastasiju Markovu ostavila iza sebe više od sekunde.

Podsjetimo, Lana je osvojila i dvije srebrene medalje na prvenstvo i to u istoj disciplini na 200 i 50 metara.