Rukomet

Veličanstveni juriš "lake konjice" na utakmici u Poljinama

05.12.2015.
u 07:00

U derbiju jesenske polusezone rukometaša Vogošća Poljine Hills morale priznati težak poraz od momčadi Izviđača (21:33)

Izviđačeva "laka konjica" je protutnjala Poljinama u stilu kakav se u derbijima rijetko bilježi. Prvo poluvrijeme proteklo je u očekivanom ritmu, domaćin je pozicijskom igrom nastojao otupiti polet mlađahnih skauta, što mu je i pošlo za rukom, piše Večernji list BiH.

Bolje otvaranje

Ljubušaci su bolje otvorili utakmicu s 4:1, međutim, domaćin je sredinom prvog dijela uspio preokrenuti na 9:8. Domaći su do kraja prvog poluvremena uspjeli zadržati pogodak prednosti. U tim trenucima nitko nije slutio što će do ove utakmice neporaženu Vogošću snaći. Bez obzira što domaćin nije blistao, izgledna je bila repriza prvog dijela. Međutim, uslijedio je totalni obrat, furioznih 15-ak minuta Izviđača u kojima se stjecao dojam da domaći ne znaju kakav ih je "tajfun" pogodio. Lepršavo i učinkovito u napadu, požrtvovno u obrani zaigrali su "skauti", a razlika je rasla iz minute u minutu. Bila je to igra za rukometno anale, za samo pola sata mlađahni gosti "skršili" su momčad koja se u dvije utakmice Challenge kupa odlično nosila s renomiranim ruskim Sankt Peterburgom. Dok se prašina još nije ni slegla, u 46. minuti na semaforu je stajalo 17:25, u 50. 18:27. U 50. minuti zbog tri isključenja izlazi borbeni David Mandić, ali to ne remeti ništa jer poslovično pouzdani Adnan Šabanović, nekadašnji "skaut", na streljani je, pogoci padaju kao na tekućoj vrpci, u 56. je 19:30, u 57. 19:31, dok se semafor nije zaustavio na konačnih 21:33!

Pobjedom u derbiju polusezone Izviđač je tri kola prije kraja nadomak jesenskog naslova.

Uz 33 boda iz dvanaest utakmica "skauti" imaju impozantnu gol razliku +135(!), nasuprot +52 Vogošće, koja ima dvije utakmice i šest bodova manje. Izgleda da su igrači Izviđača izvukli pouku s gostovanja u Maglaju u prethodnom kolu, kada su poraženi 26:27, suparniku nisu dopustili ni nadu.

Preokret

Preokret je uslijedio nakon dobrih obrana vratara Tolića, jedinog nešto starijeg igrača u momčadi, na što su odgovorili razigrani Ereš devet, Hrstić šest, Mandić pet pogodaka... Kod domaćih po šest puta mrežu su zatresli Korjenić i Divković, dok je Šabanović imao devet obrana. Utakmicom Vogošća – Izviđač 21:33 kompletirano je 12. kolo Premijer lige. Ostali rezultati, Prijedor – Zrinjski 30:24, Derventa – Čelik 37:25, Krajina – Maglaj 19:18, Konjuh – Sloga 32:28, Bosna Centrotrans – Bosna (S) 28:31, Sloboda Solana – Igman 30:32, Gračanica – Gradačac 39:30. Poredak: Izviđač 33, Vogošća 27(10), Maglaj 25, Derventa 24, Prijedor 20, Čelik 18, Sloga 18, Gračanica 16, Krajina 16, Konjuh 15, Bosna Centrotrans 13, Zrinjski 13, Gradačac 12, gman 12, Bosna (S) 10, Sloboda Solana 7 bodova. Parovi 13. kola: Izviđač – Krajina (19,30), Igman – Gračanica, Čelik – Sloboda Solana, Bosna (S) – Derventa, Maglaj – Prijedor.