Liga 12

Varda izgubila prvoligaški status, pobjeda Studenta na gostovanju na Pecari

BiH,23.01.2016.Mostar ,Dvorana Bijeli brijeg,  Student - Spars 79- 58, Photo:Stojan Lasic
15.02.2016.
u 08:00

Košarkaši Širokog na svom su parketu pomalo neočekivano izgubili od Studenta u 20. kolu prvenstva košarkaša BiH. Da su igrači Damira Vujanovića ostvarili pobjedu, dva kola prije kraja ovjerili bi vizu za drugi krug natjecanja, Ligu za prvaka BiH. Igrači Studenta do pobjede i velikog veselja došli su odličnom igrom u drugom poluvremenu. U prvom dijelu Široki je igrao mnogo bolje, vodio u 18. minuti 40:23 i izgledalo je da će lako slaviti. No, nakon toga, i u cijelom drugom poluvremenu, naglo su stali i doživjeli poraz. Igru Mostaraca nosio je Rizvić, a dobro mu je pomagao i snažni centar Sejfić, te branič Marković. U igri Širokobriježana se osjetio odlazak Novačića tako da i nije bilo igrača koji ga je mogao nadomjestiti. U preostala dva kola ostaje borba između Širokog i Studenta za 5. mjesto koje vodi u Ligu za prvaka. Četiri najbolje plasirane momčadi već su davno osigurali drugi krug dok je Varda, nakon poraza od Sparsa, već izgubila prvoligaški status. Zrinjski, bez nekoliko ozlijeđenih igrača, nije mogao parirati Leotaru i Mostarci su doživjeli 13. poraz. Uzalud je bila i odlična igra Ali Demića koji je ubacio 35 poena uz 8 trica. Trebinjce su do 14. pobjede predvodili Rikalo, Šakotić i Radenković. U derbiju kola Kakanj je nadigrao Mladost i ostao sam na vrhu ljestvice. Dobru igru u momčadi Josipa Pandže pružili su Dedić i Tomić koji su ubacili po 14 poena, a Tomić je ostvario i 17 skokova, te Palavra koji je dodao 13 poena. U gostujućem sastavu Knežević je ubacio 21 poen, Ivetić 15, Đuranović je dodao 14. U sudaru gradskih rivala u Bijeljini igrači BN Basketa su u važnom susretu kao formalni gosti slavili nad Građanskim s 72:57 i izbjegli izravan put u drugoligaško društvo.

Rezultati 20. kola: Široki – Student 68:72, Zrinjski – Leotar Swisslion 66:76, Spars – Varda HE 92:83, Kakanj – Mladost 82:69, Građanski Bobar – BN Basket 75:72, Sloboda – Bošnjak sinoć. Poredak: Kakanj 16-4, Spars 15-5, Leotar Swisslion 14-6, Mladost 13-7, Široki 11-9, Student 10-10, Sloboda i Bošnjak 8-11, Zrinjski i Građanski Bobar 7-13, BN Basket 6-14, Varda HE 4-16.