Slaven Musa

“Umjesto 2:0, izgubili smo koncentraciju...”

08.02.2016.
u 07:00

Nakon tri “kućne” utakmice i tri pobjede na Blatu (Mostar 5:0, Osijek 2:1, Branitelj 4:0), Široki je Brijeg poražen na Rujevici protiv Rijeke 1:2. Do pred sam kraj činilo se kako će se Širokobriježani s izleta u Rijeku vratiti u vedrom raspoloženju... Dugo su igrali dobro, kontrolirali utakmicu, imali zrelije prigode, vodili 1:0. Početak utakmice, koja je Riječanima bila “generalka” pred nastavak prvenstva, bio je oprezan. Prvu prigodu imali su gosti s Pecare u 10. minuti, kada je Vargić u skoku “pokupio” loptu s glave visokom Krstanoviću. Zatim je prijetila Rijeka, a izglednu je prigodu imao Balaj u 14. minuti. Do odmora su poluprigode još imali Krstanović, Ajayi i Kožulj (slobodnjak), te Močinić na suprotnoj strani. U nastavku je Široki poveo 1:0 prekrasnim golom Kožulja u 48. minuti, koji je s vrha peterca “zaplivao” na izvanredno ubacivanje Ćorića iz trka s desnog boka. Vargić, koji je neki dan prodan Laziju za 2,7 mil. eura, nije mogao ništa...Nije ni u 81. minuti kada je Ivanković našao slobodnog Barabana na 4 - 5 metara ispred vrata, ali Mitrović je malo promijenio smjer lopti, pa ju je Slavonac poslao pored vratnice. Ubrzo je stigla kazna za ovaj promašaj, Rijeka je zabila dva brzinska pogotka za 2:1 preokret... Kajević je izjednačio u 84. minuti, Bezjak zabio drugi pogodak u 87. U tim trenucima bilo je vidljivo da su Širokobriježani negdje zagubili koncentraciju. Kao što je i obećao, trener Slaven Musa pustio je početnih 11: Bilobrk, Ćorić, Pandža, Brekalo, Marković, Kožulj, Pehar, Ajayi, Sesar, Crnov, Krstanović igrati puni sat, a onda su još na travnjak ulazili: Barišić, Kožul, Ivanković, Ćorluka, Landeka, Baraban, Bralić, Wagner, Buhač i Menalo. Vratar Soldo, kao ni Karačić i Kresinger nisu igrali, a Špikić nije ni putovao u Rijeku i tek će zaigrati u Turskoj.