Italija nije uspjela izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo, a u odlučujućem susretu - finalu doigravanja u Zenici, Azzurri su poraženi nakon izvođenja penala. Međutim, poseban detalj je ostao zapamćen. Naime, nakon promašenog jedanaesterca Sebastiana Pia Esposita, uslijedile su burne reakcije, a u središtu pozornosti našao se golman Italije Gianluigi Donnarumma, prenosi Avaz.
Dok je bh. vratarn Nikola Vasilj slavio ključni trenutak, Donnarumma je prišao njegovom golu i uzeo tzv. šalabahter, papir s bilješkama o izvođačima penala i njihovim omiljenim stranama. Prema svemu sudeći, Talijan ga je pokušao oštetiti ili čak pocijepati, što je dodatno podiglo tenzije na terenu.
Situacija je brzo eskalirala u verbalni sukob između dvojice vratara, a morao je reagirati i glavni sudac Clement Turpin kako bi smirio strasti. Unatoč činjenici da je Donnarumma već imao žuti karton, nije dodatno kažnjen što je izazvalo podijeljene reakcije.
Nakon utakmice, tenzije se nisu smirile. Donnarumma je ušao u rasprave s više protivničkih igrača, a u jednom trenutku morao je intervenirati i pomoćni trener Italije Leonardo Bonucci, koji ga je doslovce odveo s terena kako bi spriječio daljnje incidente.